Potápění v Chorvatsku

Podmínky pro vstup do Chorvatska 2022

Dovolujeme si vás informovat, že od 9. dubna 2022:

již nejsou povinné COVID certifikáty při vstupu do Chorvatské republiky pro osoby přijíždějící ze zemí EU (povinnost předložit COVID certifikát nadále platí pro cestující vstupující do Chorvatské republiky ze třetích zemí, včetně občanů EU vstupujících do Chorvatské republiky ze třetích zemí).
Není povinné nosit roušky na veřejných prostranstvích (povinnost nadále platí na veřejných místech, kde je vykonávána zdravotní a sociální péče).
Bary a noční kluby nemají mít omezenou otevírací dobu.
V návaznosti na výše uvedené, pro cestující ze zemí EU již není nutné vyplňovat formulář Enter Croatia.

Posíláme i vyjádření Ministerstva cestovního ruchu a sportu Chorvatska:
Od 9. dubna výrazné uvolnění opatření pro vstup a pobyt v Chorvatsku
S přihlédnutím k aktuálním trendům a epidemiologické situaci již od 9. dubna 2022 nebudou pro občany zemí Evropské unie pro vstup do republiky vyžadovány digitální certifikáty EU COVID nebo certifikáty prokazující očkování, negativní výsledky testu PCR / BAT nebo prodělání nemoci COVID-19, a povinnost nosit roušky na veřejných místech bude zrušena.
„Od samého začátku pandemie COVID-19 věnuje Chorvatsko velkou pozornost bezpečnosti našich hostů a občanů a zůstane tomu tak i v budoucnu. Zrušením povinnosti předkládat COVID certifikáty při vstupu do Chorvatska pro občany Evropské unie je našim hostům dále usnadněn proces cestování. Vítáme všechny hosty a přejeme příjemný pobyt v Chorvatsku,“ uvedla ministryně cestovního ruchu a sportu Nikolina Brnjac.

Více info na:

Zdroj: Chorvatské turistické sdružení